De nieuwe Arbeidsdeal die de regering heeft gesloten brengt enkele verplichtingen met zich mee. Zo moet elk bedrijf met twintig of meer werknemers vóór 31 maart een opleidingsplan opstellen. Maar wat houdt dat precies in?
Attentia
info@attentia.be
De nieuwe Arbeidsdeal die de regering heeft gesloten brengt enkele verplichtingen met zich mee. Zo moet elk bedrijf met twintig of meer werknemers vóór 31 maart een opleidingsplan opstellen. Maar wat houdt dat precies in?
De sociale partners binnen de Nationale Arbeidsraad (NAR) kondigen op hun website aan dat ondernemingen en sectoren subsidieaanvragen kunnen indienen tussen 1 april 2022 en 31 mei 2022 voor pilootprojecten innovatieve arbeidsorganisatie .
“Het is primordiaal om inzicht te hebben in de impulsen die mensen aanzetten om andere mensen te pesten op de werkplek.” Dat zegt Elfi Baillien, experte in ongewenst grensoverschrijdend gedrag op het werk, en professor Psychosociaal Digitaal Welzijn aan de KU Leuven.
Guy Notelaers is gewoon hoogleraar arbeids- en organisatiepsychologie aan de faculteit psychologie van de Universiteit in Bergen, Noorwegen. Hij is vooral gespecialiseerd in pesten op het werk en statistiek. Uit zijn studie blijkt dat 20% te maken kreeg met pestgedrag op het werk (zie infographic hieronder).
Wegens de uitbraak van het coronavirus in ons land, blijft zo goed als iedereen in zijn of haar kot. Voor medewerkers in de zorg, zijn het echter drukkere tijden dan normaal. Zij staan in direct contact met de coronapatiënten, waardoor zij een verhoogd infectierisico hebben. Ze moeten zich focussen om enerzijds zichzelf te beschermen, maar anderzijds ook de noodlijdende patiënten te behandelen. Stresserende omstandigheden die op psychosociaal vlak niet te onderschatten zijn. Attentia heeft oneindig veel respect voor deze ‘zorgers’ en daarom staan wij klaar voor hen.
Eén van de problemen die vaak voorkomen bij de invoering van een veiligheids- en gezondheidsmanagementsysteem in de organisatie, is dat de consultatie en participatie van de medewerkers ontbreekt of onvoldoende is uitgewerkt. Lees in dit artikel hoe u de consultatie en participatie best aanpakt!
Business Intelligence van Attentia legt bloot dat het aantal uren dat medewerkers van thuis uit of vanop een andere locatie werken, het voorbije anderhalf jaar is toegenomen met meer dan 25 procent. Telewerk zit in de lift, onder andere onder invloed van de steeds grotere mobiliteitsproblematiek en de zoektocht naar een betere work-life balance.